emulationstation - en to el translation catalogue (606 entries)

en: UPDATE AVAILABLE
el: ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

en: Name
el: Όνομα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Emulator
el: Εξομοιωτής

en: emulator
el: εξομοιωτής

en: Core
el: Πυρήνας

en: core
el: πυρήνας

en: Image
el: Εικόνα

en: enter path to image
el: προσθήκη διαδρομής εικόνας

en: Video
el: Βίντεο

en: enter path to video
el: προσθήκη διαδρομής βίντεο

en: Logo
el: Λογότυπο

en: enter path to logo
el: προσθήκη διαδρομής λογότυπου

en: enter path to box
el: προσθήκη διαδρομής box

en: Magazine
el: Περιοδικό

en: enter path to magazine
el: προσθήκη διαδρομής για περιοδικό

en: Map
el: Χάρτης

en: enter path to map
el: προσθήκη διαδρομής χάρτη

en: Cartridge
el: Κασέτα

en: enter path to cartridge
el: προσθήκη διαδρομής cartridge

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: enter rating
el: προσθήκη βαθμολογίας

en: Release date
el: Ημερομηνία κυκλοφορίας

en: enter release date
el: προσθήκη ημερομηνίας κυκλοφορίας

en: Developer
el: Δημιουργός

en: Publisher
el: Εκδότης

en: Genre
el: Είδος

en: enter game genre
el: προσθήκη είδους παιχνιδιού

en: Game family
el: Οικογένεια παιχνιδιού

en: Genres
el: Είδη

en: enter game genres
el: προσθήκη ειδών παιχνιδιών

en: Arcade system
el: Arcade σύστημα

en: Players
el: Παίκτες

en: Favorite
el: Αγαπημένο

en: enter favorite
el: προσθήκη αγαπημένου

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: enter hidden
el: προσθήκη κρυμμένου

en: Kidgame
el: Παιδικό παιχνίδι

en: enter kidgame
el: προσθήκη παιδικού παιχνιδιού

en: Play count
el: Φορές που παίχτηκε

en: enter number of times played
el: προσθήκη αριθμού φορών που παίχτηκε

en: Last played
el: Παίχτηκε τελευταία φορά

en: enter last played date
el: προσθήκη τελευταίας φοράς παιχνιδιού

en: Game time
el: Χρόνος παιχνιδιού

en: how long the game has been played in total (seconds)
el: Πόσο παίχτηκε το παιχνίδι συνολικά (δευτερόλεπτα)

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Region
el: Περιοχή

en: all games
el: Ολα τα παιχνίδια

en: last played
el: Παίχτηκε τελευταία φορά

en: favorites
el: Αγαπημένα

en: 2 players
el: 2 παίκτες

en: 4 players
el: 4 παίκτες

en: never played
el: Δεν παίχτηκε ποτέ

en: vertical arcade
el: κάθετα arcade

en: lightgun games
el: lightgun παιχνίδια

en: collections
el: συλλογές

en: Added '%s' to '%s'
el: Προστέθηκε '%s' σε '%s'

en: Removed '%s' from '%s'
el: Αφαιρέθηκε '%s' απο '%s'

en: This collection is empty.
el: Αυτή η συλλογή είναι άδεια

note: TRANSLATION: number of developpers / various developpers
en: None
el: Κανένας

en: Various
el: Διάφοροι

en: SCANNING BLUETOOTH
el: ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ BLUETOOTH

en: BLUETOOTH SCAN IS ALREADY RUNNING.
el: Η ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ BLUETOOTH ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΔΗ

en: A REBOOT IS REQUIRED TO COMPLETE THE OPERATION
el: ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

en: DOWNLOADING
el: ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ

en: THEME INSTALLED SUCCESSFULLY
el: ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: AN ERROR OCCURRED
el: ΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ

en: THEME UNINSTALLED SUCCESSFULLY
el: ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: BEZELS INSTALLED SUCCESSFULLY
el: ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΝ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: BEZELS UNINSTALLED SUCCESSFULLY
el: ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΝ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: PACKAGE INSTALLED SUCCESSFULLY
el: ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: PACKAGE REMOVED SUCCESSFULLY
el: ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ

en: SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

en: USERNAME
el: ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ

en: PASSWORD
el: ΚΩΔΙΚΟΣ

en: OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ

en: HARDCORE MODE
el: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ HARDCORE

en: VERBOSE MODE
el: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ VERBOSE

en: AUTOMATIC SCREENSHOT
el: AYTOMATO ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ

en: none
el: κανένα

en: UNLOCK SOUND
el: ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΗΧΟΥ

en: GAME INDEXES
el: ΕΥΡΕΤΗΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: OK
el: ΕΝΤΑΞΕΙ

en: FILTER GAMELIST BY
el: ΦΙΛΙΤΡΑΡΙΣΜΑ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΑΠΟ

en: EDIT DYNAMIC COLLECTION FILTERS
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

en: RESET ALL FILTERS
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΙΛΤΡΩΝ

en: BACK
el: ΠΙΣΩ

en: FIND GAMES
el: ΕΥΡΕΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: YES
el: ΝΑΙ

en: NO
el: ΟΧΙ

en: SYSTEMS
el: ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: GAME COLLECTION SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: COLLECTIONS TO DISPLAY
el: ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΠΡΟΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

en: SYSTEMS DISPLAYED
el: ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: GROUPED SYSTEMS
el: ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: CREATE CUSTOM COLLECTION
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ

en: New Collection Name
el: Όνομα Νέας Συλλογής

en: CREATE NEW EDITABLE COLLECTION
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΑΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΜΗΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ

en: CREATE NEW DYNAMIC COLLECTION
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΑΣ ΔΥΝΑΜΙΚΗΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ

en: SORT COLLECTIONS AND SYSTEMS
el: ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

en: ALPHABETICALLY
el: ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ

en: BY MANUFACTURER
el: ΚΑΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ

en: BY HARDWARE TYPE
el: ΚΑΤΑ ΤΥΠΟ ΥΛΙΚΟΥ

en: BY RELEASE YEAR
el: ΚΑΤΑ ΕΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

en: SORT SYSTEMS
el: ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

en: START ON SYSTEM
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑ

en: NONE
el: ΚΑΝΕΝΑ

en: RESTORE LAST SELECTED
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΥ

en: START ON GAMELIST
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: SHOW SYSTEM NAME IN COLLECTIONS
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: SHOW GAMES OF HIDDEN SYSTEMS IN COLLECTIONS
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΩΝ ΚΡΥΜΜΕΝΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΙΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: SELECT COLLECTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

en: AUTOMATIC COLLECTIONS
el: ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: PER GENRE
el: ΑΝΑ ΕΙΔΟΣ

en: ARCADE SYSTEMS
el: ARCADE ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: AUTOMATIC GAME COLLECTIONS
el: ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: EDITABLE COLLECTIONS
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: DYNAMIC COLLECTIONS
el: ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: CUSTOM GAME COLLECTIONS
el: ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: PLEASE WAIT
el: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ

en: Rank
el: Σειρά

en: VIEW DETAILS
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΩΝ

en: LAUNCH
el: ΕΝΑΡΞΗ

en: NETPLAY SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ NETPLAY

en: ENABLE NETPLAY
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ NETPLAY

en: NICKNAME
el: ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ

en: PORT
el: ΘΥΡΑ

en: USE RELAY SERVER
el: ΧΡΗΣΗ RELAY ΣΕΡΒΕΡ

en: FINISHED
el: ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟ

en: VIEW OPTIONS
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΠΙΛΟΓΩΝ

en: go back
el: ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΙΣΩ

en: NAVIGATION
el: ΠΛΟΗΓΗΣΗ

en: OTHER FILTERS
el: ΑΛΛΑ ΦΙΛΤΡΑ

en: SELECT RANDOM GAME
el: ΤΥΧΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: SORT GAMES BY
el: ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΚΑΤΑ

en: DELETE COLLECTION
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΥΛΛΟΓΗΣ

en: COLLECTION
el: ΣΥΛΛΟΓΗ

en: GAMELIST VIEW STYLE
el: ΣΤΥΛ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: automatic
el: ΑΥΤΟΜΑΤΑ

en: VIEW PAD TO KEYBOARD INFORMATION
el: ΠΡΟΒΟΛΗ PAD ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ

en: ADVANCED SYSTEM OPTIONS
el: ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: RESET FILTERS
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΦΙΛΤΡΩΝ

en: FILTER GAMES BY TEXT
el: ΦΙΛΤΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΤΑ ΚΕΙΜΕΝΟ

en: CLOSE
el: ΚΛΕΙΣΙΜΟ

en: ARE YOU SURE YOU WANT TO DELETE THIS ITEM?
el: ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ;

en: FORGET A BLUETOOTH DEVICE
el: ΞΕΧΝΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ BLUETOOTH

en: REMOVE ALL
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ

en: NO BLUETOOTH DEVICES FOUND
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΥΣΚΕΥΕΣ BLUETOOTH

en: REMOVE
el: ΑΦΑΙΡΕΣΗ

en: BLUETOOTH DEVICES HAVE BEEN DELETED.
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΑΝ ΣΥΣΚΕΥΕΣ BLUETOOTH

en: INPUT
el: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

en: SEARCH
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

en: CANCEL
el: ΑΚΥΡΩΣΗ

en: CONNECT TO NETPLAY
el: ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ NETPLAY

en: REFRESH
el: ΑΝΑΝΕΩΣΗ

en: FAILED
el: ΑΠΕΤΥΧΕ

en: UNKNOWN ROM VERSION
el: ΑΓΝΩΣΗ ΕΚΔΟΣΗ ROM

en: DIFFERENT ROM
el: ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ROM

en: SAME ROM
el: ΙΔΙΟ ROM

en: UNAVAILABLE CORE
el: ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΠYΡHΝΑΣ

en: AVAILABLE GAMES
el: ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

en: UNAVAILABLE GAMES
el: ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

en: JOIN GAME
el: ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

en: WATCH GAME
el: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

en: NO WI-FI NETWORKS FOUND
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

en: SEARCHING WI-FI NETWORKS
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΣΥΡΜΑΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ

en: YOU ARE NOT CONNECTED TO A NETWORK
el: ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΣΕ ΔΙΚΤΥΟ

en: PAIR A BLUETOOTH DEVICE
el: ΖΕΥΞΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ BLUETOOTH

en: FILE BROWSER
el: ΠΕΡΙΗΓΗΤΗΣ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: RESET
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

en: PARENT FOLDER
el: ΓΟΝΙΚΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ

en: SCREENSHOTS FOLDER
el: ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΩΝ

en: SELECT
el: ΕΠΙΛΟΓΗ

en: ADD COMBINATION KEY
el: ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΟΥ ΚΛΕΙΔΙΟΥ

en: CONTROLLER & BLUETOOTH SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΩΝ & BLUETOOTH

en: DISPLAY OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ

en: SHOW CONTROLLER ACTIVITY
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟΥ

en: SHOW CONTROLLER BATTERY LEVEL
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟΥ

en: default
el: Προεπιλεγμένο

en: NOT CONNECTED
el: ΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ

en: AUTO
el: ΑΥΤΟΜΑΤΟ

en: DISABLED
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ

en: LEFT
el: ΑΡΙΣΤΕΡΑ

en: RIGHT
el: ΔΕΞΙΑ

en: CONTENT DOWNLOADER
el: ΛΗΠΤΗΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

en: UPDATE INSTALLED CONTENT
el: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

en: No items
el: Δεν υπάρχουν αντικείμενα σ'αυτή την προβολή

en: UPDATE
el: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

en: '%s' ADDED TO DOWNLOAD QUEUE
el: '%s' ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ

en: INSTALL
el: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

en: CURRENTLY IN DOWNLOAD QUEUE
el: ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ

en: MISSING BIOS CHECK
el: ΛΕΙΠΟΥΝ BIOS ΑΡΧΕΙΑ

en: NO MISSING BIOS
el: ΔΕΝ ΛΕΙΠΟΥΝ BIOS ΑΡΧΕΙΑ

en: black
el: μαύρο

en: random video
el: τυχαίο βίντεο

en: slideshow
el: παρουσίαση διαφανειών

en: always
el: πάντα

en: start & end
el: αρχή & τέλος

en: never
el: ποτέ

en: systems
el: συστήματα

en: random
el: τυχαίο

en: SCREENSAVER SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: START SCREENSAVER AFTER
el: ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΟΘΟΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ

en: SCREENSAVER TYPE
el: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: STOP MUSIC ON SCREENSAVER
el: ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΟΘΟΝΗΣ

en: RANDOM VIDEO SCREENSAVER SETTINGS
el: ΤΥΧΑΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: USE OMX PLAYER FOR SCREENSAVER
el: ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟΝ OMX PLAYER ΓΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΟΘΟΝΗΣ

en: SHOW GAME INFO
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: USE MARQUEE AS GAME INFO
el: ΧΡΗΣΗ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ ΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: MUTE VIDEO AUDIO
el: ΣΙΓΑΣΗ ΗΧΟΥ ΒΙΝΤΕΟ

en: SCREENSAVER CONTROLS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: USE CUSTOM VIDEOS
el: ΧΡΗΣΗ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΩΝ ΒΙΝΤΕΟ

en: CUSTOM VIDEO DIRECTORY
el: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΟΥ ΒΙΝΤΕΟ

en: SLIDESHOW SCREENSAVER SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΩΝ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: IMAGE DURATION (SECS)
el: ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΜΕΤΑ

en: STRETCH IMAGES
el: ΕΚΤΑΣΗ ΕΙΚΟΝΩΝ

en: USE CUSTOM IMAGES
el: ΧΡΗΣΗ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

en: CUSTOM IMAGE DIRECTORY
el: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

en: PAD TO KEYBOARD CONFIGURATION
el: PAD ΣΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ

en: SELECT ACTIONS TO CHANGE
el: ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΑΛΛΑΓΗ

en: SAVE
el: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

en: DELETE
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ

en: PLAYER 1
el: ΠΑΙΚΤΗΣ 1

en: PLAYER 2
el: ΠΑΙΚΤΗΣ 2

en: PLAYER 3
el: ΠΑΙΚΤΗΣ 3

en: PLAYER 4
el: ΠΑΙΚΤΗΣ 4

en: COMBINATIONS
el: ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ

en: MOUSE CURSOR
el: ΚΕΡΣΟΡΑΣ ΠΟΝΤΙΚΙΟΥ

en: EMULATE MOUSE CURSOR
el: ΕΞΟΜΟΙΩΣΗ ΚΕΡΣΟΡΑ ΠΟΝΤΙΚΙΟΥ

en: LEFT ANALOG STICK
el: ΔΕΞΙ ΑΝΑΓΟΙΚΟ STICK

en: RIGHT ANALOG STICK
el: ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ STICK

en: EDIT DESCRIPTION
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ

en: DELETE MAPPING
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ MAPPING

en: SAVE CHANGES?
el: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΑΛΛΑΓΩΝ

en: ARE YOU SURE?
el: ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ;

en: UPDATING %s
el: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ %s

en: UPDATE IS READY
el: Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ

en: REALLY UPDATE?
el: ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;

en: NETWORK CONNECTION NEEDED
el: ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

en: NO UPDATE AVAILABLE
el: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

en: TARGET DEVICE
el: ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ

en: TARGET ARCHITECTURE
el: ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

en: NETWORK REQUIRED
el: ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΔΙΚΤΥΟ

en: INVALID PARAMETERS
el: ΜΗ ΕΓΚΥΡΟΙ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ

en: VIEW GAME MANUAL
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: VIEW GAME MAGAZINE
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: VIEW GAME MAP
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΧΑΡΤΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: VIEW FULLSCREEN VIDEO
el: ΠΡΟΒΟΛΗ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΟΘΟΝΗ

en: CURRENT CORE IS NOT COMPATIBLE
el: Ο ΤΡΕΧΩΝ ΠΥΡΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΣ

en: GAME
el: ΠΑΙΧΝΙΔΙ

en: OPEN
el: ΑΝΟΙΓΜΑ

en: START GAME
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: PUBLICLY ANNOUNCE GAME
el: ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: FIND SIMILAR GAMES...
el: ΒΡΕΙΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

en: DELETE ITEM
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

en: DELETE GAME
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: THIS WILL DELETE THE ACTUAL GAME FILE(S)!
    ARE YOU SURE?
el: ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΤΟ/Α ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ/Α ΑΡΧΕΙΟ/Α ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ/ΩΝ!
    ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ;

en: COLLECTIONS
el: ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: REMOVE FROM %s
el: ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ %s

en: ADD TO %s
el: ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΤΟ %s

en: FAVORITES
el: ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ

en: ADD TO CUSTOM COLLECTION...
el: ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗ ΣΥΛΛΟΓΗ

en: ADVANCED GAME OPTIONS
el: ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: EDIT FOLDER METADATA
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΦΑΚΕΛΟΥ

en: EDIT THIS GAME'S METADATA
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: THEMES DOWNLOADER
el: DOWNLOADER ΘΕΜΑΤΩΝ

en: CURRENT THEME
el: ΤΡΕΧΟΝ ΘΕΜΑ

en: Points
el: Πόντοι

en: Unlocked on
el: Ξεκλειδωμένο σε

en: THIS GAME HAS NO ACHIEVEMENTS YET
el: ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ «ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ» ΑΚΟΜΗ

en: %d%% complete
el: %d%% ολοκληρωμένο

en: START NEW GAME
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: AUTO SAVE
el: ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

en: COPY TO FREE SLOT
el: ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ SLOT

en: IMAGE SOURCE
el: ΠΗΓΗ ΕΙΚΟΝΑΣ

en: SCREENSHOT
el: ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ

en: TITLE SCREENSHOT
el: ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΤΙΤΛΟΥ

en: BOX SOURCE
el: ΠΗΓΗ BOX

en: LOGO SOURCE
el: ΠΗΓΗ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ

en: MARQUEE
el: ΛΟΓΟΤΥΠΟ

en: SCRAPE FROM
el: SCRAPE ΑΠΟ

en: SCRAPE NOW
el: SCRAPE ΤΩΡΑ

en: START
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ

en: SCRAPING IS RUNNING. DO YOU WANT TO STOP IT?
el: SCRAPING ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ. ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ?

en: NO GAMES FIT THAT CRITERIA.
el: ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ

en: INFORMATION
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

en: VERSION
el: ΕΚΔΟΣΗ

en: USER DISK USAGE
el: ΧΡΗΣΗ ΔΙΣΚΟΥ (ΑΠΟ) ΧΡΗΣΤΗ

en: SYSTEM DISK USAGE
el: ΧΡΗΣΗ ΔΙΣΚΟΥ (ΑΠΟ) ΣΥΣΤΗΜΑ

en: SYSTEM
el: ΣΥΣΤΗΜΑ

en: VIDEO DRIVER
el: ΟΔΗΓΟΣ ΒΙΝΤΕΟ

en: THE BEZEL PROJECT
el: ΤΟ PROJECT ΠΕΡΙΘΩΡΙΩΝ

en: fade
el: Εξασθενημένο

en: slide
el: Ολισθούμενο

en: instant
el: Άμεσο

en: fade & slide
el: Εξασθενημένο & Ολισθούμενο

en: System
el: Σύστημα

en: Architecture
el: Αρχιτεκτονική

en: Disk format
el: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΔΙΣΚΟΥ

en: Temperature
el: ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ

en: Available memory
el: ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗ

en: Battery
el: ΜΠΑΤΑΡΙΑ

en: Cpu model
el: ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ

en: Cpu number
el: ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ

en: Cpu max frequency
el: ΜΕΓΙΣΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ

en: Cpu feature
el: ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ

en: SHADERS
el: ΣΚΙΑΣΕΙΣ

en: MAIN MENU
el: ΚΥΡΙΟ ΜΕΝΟΥ

en: SOUND SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΗΧΟΥ

en: NETWORK SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ

en: EMULATOR SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΞΟΜΟΙΩΤΗ

en: UPDATES & DOWNLOADS
el: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ & ΛΗΨΕΙΣ

en: SYSTEM SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: QUIT
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

en: CHOOSE
el: ΕΠΙΛΟΓΗ

en: BRIGHTNESS
el: ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ

en: VIDEO OUTPUT
el: ΕΞΟΔΟΣ ΒΙΝΤΕΟ

en: VIDEO MODE
el: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΙΝΤΕΟ

en: SCREEN ROTATION
el: ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΟΘΟΝΗΣ

en: VIDEO OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΒΙΝΤΕΟ

en: VRAM LIMIT
el: ΟΡΙΟ VRAM

en: SHOW FRAMERATE
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΡΥΘΜΟΥ ΚΑΡΕ

en: TOOLS
el: ΕΡΓΑΛΕΙΑ

en: Allow public web access API using %s
el: Επιτρέψτε δημόσια προσβαση ιστού στο API χρησιμοποιώντας %s

en: LOG LEVEL
el: ΕΠΙΠΕΔΟ LOG

en: CREATE A SUPPORT FILE
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ

en: FORMAT A DISK
el: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΥ

en: CLEAN GAMELISTS & REMOVE UNUSED MEDIA
el: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΛΙΣΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ & ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΩΝ ΜΕΣΩΝ

en: Cleaning
el: Καθαρισμός

en: RESET FILE EXTENSIONS
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΠΕΚΤΑΣΕΩΝ ΑΡΧΕΙΟΥ

en: REDETECT ALL GAMES' LANG/REGION
el: ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ/ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: FIND ALL GAMES WITH NETPLAY/ACHIEVEMENTS
el: ΕΥΡΕΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΜΕ NETPLAY/ACHIEVEMENTS

en: CLEAR CACHES
el: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΡΥΦΩΝ ΜΝΗΜΩΝ

en: BUILD IMAGE CACHE
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΡΥΦΗΣ ΜΝΗΜΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ

en: Building image cache
el: ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΚΡΥΦΗ ΜΝΗΜΗ ΕΙΚΟΝΑΣ

en: DATA MANAGEMENT
el: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

en: IGNORE MULTI-FILE DISK CONTENT (CUE/GDI/CCD/M3U)
el: ΑΓΝΟΗΣΗ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΛΥΑΡΧΕΙΩΝ ΔΙΣΚΟΥ (CUE/GDI/CCD/M3U)

en: SAVE METADATA ON EXIT
el: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ

en: SEARCH FOR LOCAL ART
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ LOCAL ART

en: CAROUSEL TRANSITIONS
el: ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΤΥΠΟΣ ΜΕΤΑΒΑΣΕΩΝ

en: QUICK SYSTEM SELECT
el: ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: ON-SCREEN KEYBOARD
el: ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΟΘΟΝΗΣ

en: COMPLETE QUIT MENU
el: ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΜΕΝΟΥ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ

en: RETROARCH MENU DRIVER
el: ΟΔΗΓΟΣ RETROARCH ΜΕΝΟΥ

en: ACCESS GAME OPTIONS WITH NORTH BUTTON
el: ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΜΕ ΒΟΡΕΙΟ ΠΛΗΚΤΡΟ

en: Switches to short-press North for Savestates & long-press South button for Game Options
el: Αντιστροφή βόρειου πλήκτρου (αποθήκευση σταδίων) & παρατεταμένο πάτημα νότιου (επιλογές παιχνιδιών)

en: CONTROL EMULATIONSTATION WITH FIRST JOYSTICK ONLY
el: ΕΛΕΓΧΟΣ EMULATIONSTATION ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ

en: SHOW NETWORK INDICATOR
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΔΕΙΚΤΗ ΔΙΚΤΥΟΥ

en: OPTIMIZATIONS
el: ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

en: THREADED LOADING
el: THREADED ΦΟΡΤΩΣΗ

en: ASYNC IMAGE LOADING
el: ΦΟΡΤΩΣΗ ΑΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

en: OPTIMIZE IMAGES VRAM USE
el: ΒΕΛΣΤΙΠΟΙΗΣΗ ΧΡΗΣΗΣ VRAM ΕΙΚΟΝΩΝ

en: OPTIMIZE VIDEO VRAM USAGE
el: ΒΕΛΣΤΙΠΟΙΗΣΗ ΧΡΗΣΗΣ VRAM ΒΙΝΤΕΟ

en: REBOOT REQUIRED TO APPLY THE NEW CONFIGURATION
el: ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ Η ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ

en: DOWNLOADS
el: ΛΗΨΕΙΣ

en: THEMES
el: ΘΕΜΑΤΑ

en: SOFTWARE UPDATES
el: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

en: CHECK FOR UPDATES
el: ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

en: UPDATE TYPE
el: ΤΥΠΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ

en: APPLY UPDATE
el: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ

en: START UPDATE
el: ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ

en: LANGUAGE
el: ΓΛΩΣΣΑ

en: SHOW CLOCK IN 12-HOUR FORMAT
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΔΩΔΕΚΑΩΡΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΡΟΛΟΓΙΟΥ

en: ENHANCED
el: ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟ

en: Do you want to proceed?
el: Θέλετε να επικυρώσετε ;

en: KODI SETTINGS
el: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ KODI

en: ENABLE KODI
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ KODI

en: LAUNCH KODI AT BOOT
el: KODI KATA THN EKKINΗΣΗ

en: HARDWARE
el: ΥΛΙΚΟ

en: AUDIO OUTPUT
el: ΕΞΟΔΟΣ ΗΧΟΥ

en: AUDIO PROFILE
el: ΠΡΟΦΙΛ ΗΧΟΥ

en: CHECK BIOS FILES BEFORE RUNNING A GAME
el: ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΧΕΙΩΝ BIOS ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: MULTIMEDIA KEYS
el: ΠΛΗΚΤΡΑ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ

en: ON
el: ΕΝΕΡΓΟ

en: OFF
el: ΑΝΕΝΕΡΓΟ

en: BUTTON LED COLOR
el: ΠΛΗΚΤΡΟ ΧΡΩΜΑΤΟΣ LED

en: off
el: ανενεργό

en: red
el: κόκκινο

en: green
el: πράσινο

en: blue
el: μπλε

en: white
el: άσπρο

en: purple
el: μωβ

en: yellow
el: κίτρινο

en: cyan
el: κυανό

en: POWER LED COLOR
el: ΧΡΩΜΑ POWER LED

en: on
el: ενεργό

en: OVERCLOCK
el: ΥΠΕΡΧΡΟΝΙΣΜΟΣ

en: STORAGE
el: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

en: STORAGE DEVICE
el: ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ

en: BACKUP USER DATA
el: ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΧΡΗΣΤΗ

en: ADVANCED
el: ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΣ

en: SECURITY
el: ΑΣΦΑΛΕΙΑ

en: ENFORCE SECURITY
el: ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

en: ROOT PASSWORD
el: ΚΩΔΙΚΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

en: LATENCY REDUCTION
el: ΜΕΙΩΣΗ LATENCY

en: RUN-AHEAD FRAMES
el: RUN-AHEAD ΚΑΡΕ

en: REWIND
el: ΑΝΑΔΙΠΛΩΣΗ

en: INTEGER SCALING (PIXEL PERFECT)
el: ΚΛΙΜΑΚΑ INTEGER (ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ PIXEL)

en: SHADER SET
el: ΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΙΑΣΕΩΝ

en: DECORATIONS
el: ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΕΙΣ

en: STRETCH BEZELS (4K & ULTRAWIDE)
el: ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΠΕΡΙΘΟΡΙΩΝ (4K & ULTRAWIDE)

en: AI GAME TRANSLATION
el: ΤΕΧΝΗΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: TARGET LANGUAGE
el: ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

en: PAUSE ON TRANSLATED SCREEN
el: ΠΑΥΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΗ ΟΘΟΝΗ

en: AUTOCONFIGURE CONTROLLERS
el: ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΩΝ

en: PER SYSTEM ADVANCED CONFIGURATION
el: ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ

en: GAME HASHING IS RUNNING. DO YOU WANT TO STOP IT?
el: ΤΟ HASHING ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ. ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΨΕΤΕ ;

en: THEME CONFIGURATION
el: ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

en: GAMELIST STYLE
el: ΣΤΥΛ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

en: basic
el: ΒΑΣΙΚΟ

en: detailed
el: ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣ

en: DEFAULT GRID SIZE
el: ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ

en: GAMELIST THEME OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: THEME OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

en: DEFAULT VALUE
el: ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ ΤΙΜΗ

en: GAMELIST OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: SHOW FAVORITES ON TOP
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

en: SHOW HIDDEN FILES
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΡΥΦΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: SHOW FOLDERS
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΦΑΚΕΛΩΝ

en: having multiple games
el: διάθεση πολλαπλων παιχνιδιών

en: SHOW '..' PARENT FOLDER
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ '..' ΓΟΝΙΚΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ

en: BEFORE NAME
el: ΠΡΙΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ

en: AFTER NAME
el: ΜΕΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ

en: SHOW REGION FLAG
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΗ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ

en: SHOW SAVESTATE ICON
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΗΜΟΤΟΔΟΤΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΩΝ ΣΤΑΔΙΩΝ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ

en: SHOW MANUAL ICON
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟΥ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟΥ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ

en: SHOW FILENAMES INSTEAD
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ

en: FILE EXTENSIONS
el: ΕΠΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: THEME SET
el: ΟΡΙΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

en: video
el: βίντεο

en: grid
el: πλέγμα

en: GAME LAUNCH TRANSITION
el: ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: SHOW CLOCK
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΡΟΛΟΓΙΟΥ

en: ON-SCREEN HELP
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: SHOW BATTERY STATUS
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

en: ICON
el: ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ

en: ICON AND TEXT
el: ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΕΙΜΕΝΟ

en: IGNORE LEADING ARTICLES WHEN SORTING
el: ΑΓΝΟΗΣΗ ΚΥΡΙΩΝ ΑΡΘΡΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ

en: VOLUME
el: ΕΝΤΑΣΗ

en: SYSTEM VOLUME
el: ΕΝΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: MUSIC VOLUME
el: ΕΝΤΑΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

en: SHOW OVERLAY WHEN VOLUME CHANGES
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΝΔΕΙΞΗΣ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΕΝΤΑΣΗ

en: MUSIC
el: ΜΟΥΣΙΚΗ

en: FRONTEND MUSIC
el: ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟΥ

en: DISPLAY SONG TITLES
el: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΙΤΛΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ

en: SONG TITLE DISPLAY DURATION
el: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ

en: ONLY PLAY SYSTEM-SPECIFIC MUSIC FOLDER
el: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΟΝΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ

en: PLAY SYSTEM-SPECIFIC MUSIC
el: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΟΣ

en: LOWER MUSIC WHEN PLAYING VIDEO
el: ΜΕΙΩΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΟΤΑΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΒΙΝΤΕΟ

en: SOUNDS
el: ΗΧΟΙ

en: ENABLE NAVIGATION SOUNDS
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΗΧΩΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ

en: ENABLE VIDEO PREVIEW AUDIO
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΗΧΩΝ ΒΙΝΤΕΟ

en: IP ADDRESS
el: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ IP

en: CONNECTED
el: ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ

en: INTERNET STATUS
el: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

en: HOSTNAME
el: ΟΝΟΜΑ ΠΑΡΟΧΟΥ

en: ENABLE WIFI
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

en: WIFI SSID
el: SSID ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ

en: WIFI KEY
el: ΚΛΕΙΔΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ

en: WIFI ENABLED
el: ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ

en: WIFI CONFIGURATION ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ ΔΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

en: QUICK ACCESS
el: ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ

en: LAUNCH SCREENSAVER
el: ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

en: RESTART SYSTEM
el: ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: REALLY RESTART?
el: ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ;

en: SHUTDOWN SYSTEM
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: REALLY SHUTDOWN?
el: ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ;

en: FAST SHUTDOWN SYSTEM
el: ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: REALLY SHUTDOWN WITHOUT SAVING METADATA?
el: ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ;

en: QUIT EMULATIONSTATION
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ EMULATIONSTATION

en: REALLY QUIT?
el: ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ;

en: AUTO SAVE/LOAD ON GAME LAUNCH
el: ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ/ΦΟΡΤΩΣΗ

en: COLORIZATION
el: ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΣ

en: CHANGE SCREEN LAYOUT
el: ΑΛΛΑΓΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ΟΘΟΝΗΣ

en: LARGE SCREEN
el: ΜΕΓΑΛΗ ΟΘΟΝΗ

en: SIDE BY SIDE
el: ΔΊΠΛΑ-ΔΊΠΛΑ

en: INTERNAL RESOLUTION
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

en: FORMAT DEVICE
el: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

en: DEVICE TO FORMAT
el: ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΡΟΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ

en: FILE SYSTEM
el: ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: FORMAT NOW
el: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΩΡΑ

en: SELECTED OPTIONS ARE INVALID
el: ΟΙ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΕΣ

en: ARE YOU SURE YOU WANT TO FORMAT THIS DRIVE?
el: ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ;

en: EDIT METADATA
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

en: GENRES
el: ΕΙΔΗ

en: SOME FILES YOU LINKED ARE LOCATED OUTSIDE THE GAMELIST PATH.
    DO YOU WANT TO USE A COPY OF THESE FILES RELATIVE TO THE GAMELIST ?
el: ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΑΤΕ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΤΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.
    ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ;

en: NO DEVICE FOUND
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΥΣΚΕΥΗ

en: MOVE
el: METAKINHΣH

en: ZOOM
el: ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ

en: SYSTEM INFO
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

en: ERROR: EVERY SYSTEM IS HIDDEN, RE-DISPLAYING ALL OF THEM NOW
el: ΣΦΑΛΜΑ: ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΜΜΕΝΑ, ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΡΑ

en: QUICK SEARCH
el: ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

en: GO TO LETTER
el: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΓΡΑΜΜΑ

en: GO TO MANUFACTURER
el: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ

en: GO TO HARDWARE
el: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΥΛΙΚΟ

en: GO TO DECADE
el: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ

en: CONFIGURATION
el: ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ

en: %i COLLECTION | %i COLLECTIONS
el[0]: %i ΣΥΛΛΟΓΗ
el[1]: %i ΣΥΛΛΟΓΕΣ

en: %i ITEM | %i ITEMS
el[0]: %i ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ
el[1]: %i ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ

en: %i GAME | %i GAMES
el[0]: %i ΠΑΙΧΝΙΔΙ
el[1]: %i ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

en: RANDOM
el: ΤΥΧΑΙΟ

en: FILES
el: ΑΡΧΕΙΑ

en: Preloading UI
el: Προφόρτωση Περιβάλλοντος Χρήστη

en: Loading theme
el: Φόρτωση θέματος

en: Loading gamelists
el: Φόρτωση λιστών παιχνιδιών

en: MENU
el: ΜΕΝΟΥ

en: Full
el: Ολόκληρο

en: Kiosk
el: Περιορισμένο

en: Kid
el: Παιδικό

en: Released
el: Κυκλοφόρησε

en: Times played
el: Φορές που παίχτηκε

en: This folder contains %i game, including :%s | This folder contains %i games, including :%s
el[0]: Αυτός ο φάκελος περιέχει %i παιχνίδι, συμπεριλαμβανομένου :%s
el[1]: Αυτός ο φάκελος περιέχει %i παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένων :%s

en: Games similar to
el: Παιχνίδια παρόμοια με

en: GAME OPTIONS
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: FAVORITE
el: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ

en: No Entries Found
el: Δεν Βρέθηκαν Καταχωρήσεις

en: A valid account is required. Please register an account on https://retroachievements.org
el: Απαιτείται ένας έγκυρος λογαριασμος. Παρακαλώ δημιουργείτε εναν λογαριασμό στο https://retroachievements.org

en: Searching
el: Αναζήτηση

en: NO GAMES FOUND - SKIP
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ - ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ

en: RETRY
el: ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

en: SKIP
el: ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ

en: Downloading
el: Μεταφορτώνεται

en: ACCEPT RESULT
el: ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ

en: Loading system config...
el: Φόρτωση τροποποίησης συστήματος...

en: SAVING METADATAS. PLEASE WAIT...
el: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ...

en: Collections
el: Συλλογές

en: FILENAME, ASCENDING
el: ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: FILENAME, DESCENDING
el: ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RATING, ASCENDING
el: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RATING, DESCENDING
el: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: TIMES PLAYED, ASCENDING
el: ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΧΤΗΚΕ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: TIMES PLAYED, DESCENDING
el: ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΧΤΗΚΕ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: LAST PLAYED, ASCENDING
el: ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: LAST PLAYED, DESCENDING
el: ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: NUMBER PLAYERS, ASCENDING
el: ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: NUMBER PLAYERS, DESCENDING
el: ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RELEASE DATE, ASCENDING
el: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RELEASE DATE, DESCENDING
el: ΗΜΕΡΟΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: GENRE, ASCENDING
el: ΕΙΔΟΣ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: GENRE, DESCENDING
el: ΕΙΔΟΣ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: DEVELOPER, ASCENDING
el: ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: DEVELOPER, DESCENDING
el: ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: PUBLISHER, ASCENDING
el: ΕΚΔΟΤΗΣ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: PUBLISHER, DESCENDING
el: ΕΚΔΟΤΗΣ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: SYSTEM, ASCENDING
el: ΣΥΣΤΗΜΑ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: SYSTEM, DESCENDING
el: ΣΥΣΤΗΜΑ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: FILE CREATION DATE, ASCENDING
el: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΑΡΧΕΙΟΥ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: FILE CREATION DATE, DESCENDING
el: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΑ ΑΡΧΕΙΟΥ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: GAME TIME, ASCENDING
el: ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: GAME TIME, DESCENDING
el: ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: SYSTEM, RELEASE YEAR, ASCENDING
el: ΣΥΣΤΗΜΑ, ΕΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: SYSTEM, RELEASE YEAR, DESCENDING
el: ΣΥΣΤΗΜΑ, ΕΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RELEASE YEAR, SYSTEM, ASCENDING
el: ΕΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΣΥΣΤΗΜΑ, ΑΥΞΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: RELEASE YEAR, SYSTEM, DESCENDING
el: ΕΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, ΣΥΣΤΗΜΑ, ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ

en: A,AN,THE
el: ΕΝΑ,ΕΝΑ,ΤΟ

en: Extracting
el: Εξαγωγή

en: SEARCHING RETROACHIEVEMENTS
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ RETROACHIEVEMENTS

en: SEARCHING NETPLAY GAMES
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ NETPLAY

en: INDEXING COMPLETED
el: Η ΕΥΡΕΤΗΡΙΑΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ

en: GENRE
el: ΕΙΔΟΣ

en: FAMILY
el: ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

en: PLAYERS
el: ΠΑΙΚΤΕΣ

en: RATING
el: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

en: YEAR
el: ΕΤΟΣ

en: REGION
el: ΠΕΡΙΟΧΗ

en: KIDGAME
el: ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΙΧΙΔΙ

en: ALREADY PLAYED
el: ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΙ ΗΔΗ

en: HAS ACHIEVEMENTS
el: ΕΧΕΙ «ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ»

en: VERTICAL
el: ΚΑΘΕΤΟ

en: SCRAPE FAILED
el: TO SCRAPE ΑΠΕΤΥΧΕ

en: SCRAPING FINISHED
el: ΤΟ SCRAPING ΤΕΛΕΙΩΣΕ

en: %s connected
el: %s συνδέθηκε

en: %s disconnected
el: %s αποσυνθέθηκε

en: SHIFTS FOR UPPER,LOWER, AND SPECIAL
el: ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΜΙΚΡΑ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ

en: SPACE
el: ΚΕΝΟ / ΔΙΑΣΤΗΜΑ

en: CONFIGURING
el: ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ

en: KEYBOARD
el: ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ

en: GAMEPAD %i
el: ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ %i

en: HOLD ANY BUTTON TO SKIP
el: ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ

en: -NOT DEFINED-
el: -ΜΗ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ-

en: HOLD FOR %iS TO SKIP | HOLD FOR %iS TO SKIP
el[0]: ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΛΕΙΦΘΕΙ ΤΟ %iS
el[1]: ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΛΕΙΦΘΟΥΝ ΤΑ %iS

en: PRESS ANYTHING
el: ΠΑΤΗΣΤΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ

en: ALREADY TAKEN
el: ΗΔΗ ΠΙΑΣΜΕΝΟ

en: WELCOME
el: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ

en: %i GAMEPAD DETECTED | %i GAMEPADS DETECTED
el[0]: %i ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ
el[1]: %i ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΑΝ

en: NO GAMEPADS DETECTED
el: ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΑΝ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ

en: HOLD A BUTTON ON YOUR DEVICE TO CONFIGURE IT.
el: ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕΤΕ

en: DISCARD CHANGES
el: ΑΚΥΡΩΣΗ ΑΛΛΑΓΩΝ

en: up/down
el: πάνω/κάτω

en: accept
el: αποδοχή

en: SELECT ALL
el: ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΛΩΝ

en: select all
el: επιλογή όλων

en: SELECT NONE
el: ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ

en: select none
el: καμία επιλογή

en: %i SELECTED | %i SELECTED
el[0]: %i ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ
el[1]: %i ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ

en: CHANGE
el: ΑΛΛΑΓΗ

en: MOVE CURSOR
el: ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΚΕΡΣΟΡΑ

en: EDIT
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ

en: ENABLED
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ

en: WORKING...
el: ΔΟΥΛΕΥΕΙ...

en: %d day ago | %d days ago
el[0]: %d μέρα πριν
el[1]: %d μέρες πριν

en: %d hour ago | %d hours ago
el[0]: %d ώρα πριν
el[1]: %d ώρες πριν

en: %d minute ago | %d minutes ago
el[0]: %d λεπτό πριν
el[1]: %d λεπτά πριν

en: %d second ago | %d seconds ago
el[0]: %d δευτερόπλεπτο πριν
el[1]: %d δευτερόλεπτα πριν
